Mantarhane Kurulumu

MANTARHANE KURULUMUNDA NEDEN ZİRVE MANTAR
1. Öncelikle kendi miselimizi üretebiliyoruz. Türkiye’de başka hiç bir firma kendi miselini üretmiyor.

2. Kullanmanızı tavsiye ettiğimiz Pamuk kompostudur, pamuk kompostu yüksek verimli ve kalitelidir. Hastalıklara karşı diğer hammaddelere göre hastalık ve enfeksiyonlara karşın daha dirençlidir. Hasatta elde edeceğiniz İstiridye mantar meyvaları daha lezzetli ve etlidir. Yapraklar daha kalındır.

3. Her 100 metre kare yalıtımlı istiridye mantar üretim çadırına 15 ton pamuk kompostu koymanızı tavsiye ediyoruz.

4. Bizim Çadırlarımızın ön ve arka duvarında da yalıtım malzemesi kullanılıyor. Kesinlikle yalıtım malzemesi olarak ambalaj malzemesi kullanılmıyor. Yalıtım malzemesi olarak 5 cm Taş Yünü veya 5 cm Cam yünü kullanılıyor. Uluslar arası kriterlere göre hareket ediliyor. Yalıtımın enerji tasarrufu için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu unsurlardan da kesinlikle taviz vermiyoruz.

5. Kurduğumuz istiridye mantar üretim çadırlarımızın içine ranza sistemi kuruyoruz. Askı sistemi yada piramit sistemi gibi ilkel konstrüksiyonların birçok dezavantajını yaşadık gördük. Bir tane doğru var. Piramit yada askı sistemi ise profesyonel olmayan uygulamalardır ve kesinlikle tesislerimizde kullanmıyoruz. İlk kurulum daha maliyetli gibi bir algı oluşsada inanın maliyet açısından fark yok denecek kadar az. Tercihimiz bu yönde. Askı siteminin ranza sistemine kıyasla kompost kapasitesi açısından oluşan fark sizin kazancınızı direk doğrudan etkilemekte. İçeriye 15 ton Kompost konulabilirken; askı sisteminde sadece 9 ton, piramit gibi üçgen sistem de ise her çadıra 8 ton kompost yerleştirilebilmektedir. Kompostun azlığı çıkacak olan mantarı belirlemektedir. Az kompost, az mantar, az mantar düşük ciro demek oluyor.

BİZİ DİNLEMEDEN ASLA KURULUM YAPMAYIN YAPTIRMAYIN.