Malzeme Listesi
2 Yemek Kaşığı Tereyağ
500 Gram İstiridye Mantarı
1 Su Bardağı Et Suyu
1 Kase Yoğurt
2 Yemek Kaşığı Un
Tuz
Su

Üzeri İçin:
1 Yemek Kaşığı Salça
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Tutam Maydanoz

Yapılışı
Mantarı küp küp doğruyoruz. Tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine doğradığımız mantarları alıyoruz.

Kavuruyoruz. Mantarlar suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine soğuk olan et suyunu boşaltıyoruz. Biraz da su döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatıp, pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta da istiridye mantarı çorbamızın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz.

Bir kaseye yoğurdu alıyoruz. Üzerine unu boşaltıyoruz. Tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Biraz da soğuk su ekleyerek terbiyenin kıvamını açıyoruz. Ardından da tenceredeki kaynayan mantarın suyundan kepçe ile alarak terbiyenin kıvamını ılıtıyoruz. Karıştırıyoruz. Çorba tenceremize terbiyeyi boşaltıyoruz.

Bir yandan da sürekli karıştırıyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Diğer taraftan çorbamızın üzeri için sosu hazırlamaya başlıyoruz. Tavaya tereyağını alıyoruz.

Tereyağı eridikten sonra üzerine salçayı alıyoruz. Karıştırıyoruz. Biraz sıcak su ekleyerek kıvamını açıyoruz. Pişen çorbamızı servis kasesine boşaltıyoruz. Üzerine hazırladığımız sosu gezdirerek döküyoruz. İnce kıyılmış maydanoz serperek çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.